creto-design-logo

Creto Design ekibi olarak, bugüne kadar firmasını ve kendisini web dünyasında görmek isteyen yüzlerce firmaya ve kişiye hizmet verdik.

İLETİŞİM
web-design-trends

Kullanıcı deneyimini ve etkileşimini artırmaya yönelik tasarımlar alışıla gelmiş grafiklerden çok daha fazlasını fonksiyonel bir şekilde sunuyor. Yaratıcılık ve teknoloji gibi hızla değişen iki etkenin varlığı düşünüldüğünde, web tasarım trendlerinin ve tekniklerinin sürekli olarak değişmesi aslında şaşırtıcı değil. Duygusal tasarımın öne çıktığı minimalist temaları ile işte yeni web tasarım trendleri!

Artırılmış Kullanıcı Deneyimi İçin Karanlık Mod

Açık renkli metin, simge ve arayüz gibi ögeleri koyu bir arka plana yerleştirmek basit gibi görünse de oldukça güçlü bir teknik. Zarif görünümün ötesinde göz stresini azaltma ve pil tasarrufu  gibi kullanıcılara sağladığı önemli faydalarıyla, 2021’e hakim olan karanlık mod trendinin 2022’de sona ermesi pek olası görünmüyor. YouTube, İnstagram, WhatsApp,  Facebook Messenger ve Chrome gibi ünlü web siteleri ve mobil uygulamalarının yanı sıra Android ve Apple işletim sistemlerinin en son sürümleri ışıkları birbiri ardına kapatıyor.

Zamansız Çizgilerle Minimal Tasarım

Minimalizm, modası asla geçmeyecek klasik bir web tasarım trendi. Biçimleri ve özellikleri yıllar içinde değişse de bu elegan stilin temel unsurları, özgün web tasarım çalışmalarında hala korunuyor. Minimal tasarım öğeleri; zarafet, kullanılabilirlik ve sadelikle kullanıcıların ve tasarımcıların kalbini kazanıyor. Web tasarımında minimalizm, minimalist grafikler ve sınırlı renk varyasyonlarından, minimum içerik ve site içinde en az tıkla gezinmeye kadar birçok anlama gelebiliyor. Bir web sitesinde minimalizme ulaşmanın en hızlı yolu, büyük paragrafları bir video klip veya görüntü biçiminde görsel içerikle değiştirmekten geçiyor.

Göz Alıcı Renkler ve Fütüristik Detaylar

İzometrik tasarım tekniklerinin ve parlak renklerin bir adım öne çıkacağı  2021 yılı kullanıcılarına hiç olmadığı kadar göz alıcı sayfalar sunuyor. Mavi, mor ve pembe gibi parlak neon renk şemaları, web sitelerinin modern ve fütüristik görünmesini sağlıyor. Daha derin ve daha koyu tonların yanı sıra, parlak renkleriyle öne çıkan tasarımlar, web sitesine modern bir görünüm kazandırıyor.

El Yazısı ve Duygusal Tasarım Öğeleri

Web tasarımında kullanıcı merkezli yaklaşım, el yazısı içeren ögelerin kullanımında önemli ölçüde artırıyor. Çizgi film illüstrasyonları, elle çizilmiş simgeler ve el yazıları duygusal bağ kurma, ilham verme ve kişisel bir dokunuş gibi önemli amaçlara hizmet ediyor. 2021’de güçlü bir şekilde kendini gösteren bu eğilimin, 2022’de de etkisini artırarak devam etmesi bekleniyor.

Bu yazımız ilginizi çekebilir; ” Responsive Tasarım Nedir?

Detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin. 

Author

Hakan