creto-design-logo

Creto Design ekibi olarak, bugüne kadar firmasını ve kendisini web dünyasında görmek isteyen yüzlerce firmaya ve kişiye hizmet verdik.

İLETİŞİM
Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medyada Organik Ziyaretçi Kazanmak İçin Yöntemler

organik-ziyaretçi

Organik ziyaretçili hit bir sosyal medya, hesabının başarısını göstermektedir. Organik ziyaretçi sosyal medya hesabına çeşitli yollarla gelmiş ve sitede trafiği arttırmış ziyaretçilerdir. Bu organik ziyaretçi sosyal medya hesabının reklam potansiyelini göstermektedir. Hesaba gelen ziyaretçi sayısını arttırmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerle hem ziyaretçi arttırabilir hem de içeriklerin hakettiği tıklanma sayısına ulaşmasını sağlar.

Rakip Analizi Yapmak

Pek çok sosyal medya platformu uzun yıllardır bizimle. Bu nedenle hem kişisel hem de kurumsal olarak pek çok rakibiniz çoktan yüksek noktalara ulaşmış olabilir. Yapmanız gereken, sizinle benzer içerik  paylaşımı yapan kullanıcıların hesaplarını incelemek ve stratejilerini çözmeye çalışmaktır. Bu analizler esnasında rakiplerin eksilerini, artılarını görmeniz onların kitlesine de ulaşmanızı sağlar. Elbette rekabetin de saldırgan değil, profesyonel bir üslupla yürütülmesi şart. Rakip sosyal medya hesabıyla birebir paylaşımlar, aynı stratejiler ya da farkınızı ortaya çıkarmayan, sıradan adımlar sizi ne rakibinizin önüne geçirecek ne de bireysel başarı yakalamanızı sağlayacaktır. Rekabet analizi için de tablolar oluşturabilir, sürekli notlar alabilirsiniz.  

Özgün Olmak

Sosyal medya hesabınızda kendinizin yahut firmanızın kendine has tarzını, bir nevi kimliğini oluşturmalısınız. Bunun için sosyal medya dünyasındaki en başarıya ulaşmış örneklerden birisi Netflix. Neden mi? Çünkü Netflix’in yapmış olduğu paylaşımlar, sanki bir firma tarafından değil de çılgınlar şeklinde dizi film izleyen sıradan bir kullanıcı tarafından yapılıyor. Yani Netflix’i toplumsal medyada gördüğünüzde aklınıza ilkin yüksek binalar, kurumsal yapılar değil bir insan geliyor.

Kişisel Marka Yaratmak

Eğer amacınız kişisel markanızı yaratmaksa şirketler da kişiselleşme yoluna gittikleri için bunun bir nebze daha basit bulunduğunu söyleyebiliriz. Profil resmi, kapak fotoğrafları, paylaşımlardaki diliniz ve samimiyetiniz takipçiler için oldukça mühim. Sosyal medya tonlarca saçmalığın ve suni gündemin popüler olduğu bir yer, unutmayın. Tutarlı bir samimiyet, her zaman kazanır. Görseller dışında metinlerinizde kullandığınız üslup da her vakit tutarlı ve kimliğinize uygun olmalı. Bir paylaşımda senli-benli, huzurlu bir üslup kullanıp; öteki bir paylaşımda sizli-bizli, ciddi bir üslup kullanmanız sosyal medya takipçilerinizin kafasını karıştıracak ve sizin tam olarak nasıl bir tarza haiz olduğunuzu anlamalarını zorlaştıracaktır.

Eğer sizin de sosyal medya yönetimine ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Creto Design ekibi olarak sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

Bizi İnstagram‘dan takip etmeyi unutmayın!

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: E-Ticaret Marka Yönetimi Nasıl Yapılır?

Author

Hakan

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir