creto-design-logo

Creto Design ekibi olarak, bugüne kadar firmasını ve kendisini web dünyasında görmek isteyen yüzlerce firmaya ve kişiye hizmet verdik.

İLETİŞİM
sosyal-medya-yonetimi-nedir

Elinde bulundurduğu pazarlama ve reklam gücü sayesinde marka tanıtımı yapmak isteyenlerin başlıca tercih ettiği sosyal medya hesapları, büyük kitlelere kolayca ulaşılmasını sağlar. Bu yüzden günümüzde farklı stratejilerle reklamların nasıl daha etkili hale geleceğini ayarlamak ve daha etkili sosyal medya hesapları yaratmak için sosyal medya yönetimi yapılmaktadır. Uzman kişilerce yapılacak iyi bir strateji kişilere, yüksek tıklanma ve reklam gücü sağlar. Kitlelerin iyi analiz edilmesi, bu kitlelere ilgi çekici içeriklerin seçilmesi, sahip olunan kitlenin etkili şekilde kullanılması…Sosyal medya yönetimi uzmanlarının bu tür birçok farklı stratejiye hakim ve birçok konuda uzmanlaşmış olması gerekmektedir. Sosyal medya hesabını daha etkili hale getirmek isteyenler uzman kişilerden yardım almalıdır. 

İnstagram, Meta, Twitter gibi birçok sosyal medya platformunda uygulanan sosyal medya hesap yönetimi, kişi veya kurumlara ait sosyal medya hesaplarının potansiyel pazarlama gücünün en yüksek seviyeye çıkartılarak marka tanınırlığı veya reklam gelirlerini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlar. Bu doğrultuda uzman kişinin iyi bir yol haritası oluşturması gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki yapılacak küçük bir hata ile bile yüz binlerce kişiye ulaşacak hesaplar hakkettiği etkileşime ulaşamamakta. 

Mobil cihazların kullanımın artışından sonra sosyal medya platformları yükselişe geçti ve içerisinde içerik üreten marka veya bireysel hesapların takipçileri adım adım artarak reklam potansiyeli televizyon reklamları seviyesine kadar çıkabildi. Bu noktada markalar reklam stratejilerini bu artışa göre yeniden yapılandırdı. Sosyal medya hesabı bulunan kişiler ise farklı birçok yolla hesaplarını e-ticaret veya marka tanınırlığı arttırma gibi kazançlı yollarla kullanmaya başladı. İyi bir sosyal medya yönetimi ise işlerin daha hızlı, güvenli ve doğru şekilde yönetilmesini sağlamak için ortaya çıktı. 

Sosyal medya yönetiminin içerisinde barındırdığı stratejiler ise bu şekilde sıralanabilir:

  • En uygun kitleyi belirleme
  • İçerik yönetimi
  • Rakip analizi 
  • Reklam stratejileri
  • Kazanç yöntemleri belirleme

Belirlenen stratejilerin ustaca uygulanması ile sosyal mecralar büyük paraların döndüğü alanlara dönüşmektedir. Klasik reklamlardan farklı olarak firmalar reklamlarını hedef kitleye en yakın kitleye sahip sosyal medya hesaplarıyla anlaşmaktadır.

Eğer sizin de Sosyal medya yönetimine ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Creto Design ekibi olarak sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

Bizi İnstagram‘dan takip etmeyi unutmayın!

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Kurumsal Kimlik Tasarımında En Çok Merak Edilen Sorular

Author

Hakan

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir