creto-design-logo

Creto Design ekibi olarak, bugüne kadar firmasını ve kendisini web dünyasında görmek isteyen yüzlerce firmaya ve kişiye hizmet verdik.

İLETİŞİM
e-ticaret

E-ticaret projelerinde içeriğin kalitesinin yanı sıra tasarımdaki kalite de doğrudan ticaret başarısını arttırmaktadır. Online tasarımlar kullanıcıları direkt olarak etkilediğinden en ufak unsurlar bile iyi düşünülmüş olmanın yanı sıra özenle tasarlanmalıdır.

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satan işletmeler için e-ticaret siteleri oldukça önemlidir. Çünkü e-ticaret siteleri markaların ürünlerini tüketiciler ile buluşturduğu ve satış yaptığı site türlerine verilen isimdir.

Bir e-ticaret sitesi ne kadar müşteri odaklı ve profesyonel bir şekilde kurulursa işletmelerin satış yapma olasılığı o kadar artış göstermektedir. Bu nedenle e-ticaret sitenizi kurarken dikkat etmeniz gereken birçok önemli nokta bulunmaktadır 

Günümüz tasarımlarından bahsedecek olursak her şey olsun bunu anlatalım şunu gösterelim diyerek tasarımlarınızı çorba haline getirmek yerine hedef belirlediğiniz kitleye yönelik çalışmak sizin için ve kullanıcılarınız için göz ve nizam nitelikleri açısından önemlidir. Tasarımı kendiniz için değil de müşteri profiliniz için düşünürseniz, müşteri memnuniyetini artırmış olursunuz. Her yerde sürekli çıkan reklam ve karışık tasarımlar karşısında akılda kalma ve tutundurma nitelikleri de seçici olmaya başlayan müşterileri sitenizde tutmak için sade olmanızı öneririz.

Bunlara dikkat etmeli ve tasarımlarınız da kullandığınız sözcükleri, karakterleri, yazı renkleri, yazı tipleri ve karmaşadan uzak bir tasarımla devam etmelisiniz; İfade sanatı ve tekniği olan typography (tipografi) hakimiyetini kurmanız gerekmektedir. Son yıllarda en çok rağbet gören tasarımlar site içinde kaybolmamıza sebep olmaktadır. Sitede kalma süresini müşteri memnuniyeti bozmayacak şekilde ayarlamak gerekir. Bazen aradığımız basit bir işlem için bile birçok yere girmemiz isteniyor. Bir kullanıcı olarak siz kendiniz de bu durumdan rahatsız olursunuz. Bu yüzden olabildiğinde sade bir içerik ve onunla uyumlu bir tasarım hazırlamanız da fayda var.

E-ticaret sitelerinde olmazsa olmazların ilk sırasında tasarımsal özellikler yer almıştır. Çünkü bir e-ticaret sitesinin tasarımı ne kadar profesyonel bir şekilde oluşturulursa firmaya duyulan güven o kadar artış göstermekte ve bu da işletmelerin satışlarını müspet bir biçimde etkilemektedir.

Bu nedenle e-tecim firmaları e-ticaret sitesi kurarken veya e-tecim paketleri hakkındaki inceleme yaparken tasarımsal özellikleri göz önünde bulundurmalıdır. E-tecim sitelerinde olması ihtiyaç duyulan tasavvur özellikleri şunlardır;

  • Responsive Tasarım ve Tema Kullanımı
  • Site İçi Arama Özelliği
  • Kategorizasyon Yapısı
  • Banner ve Slider Alanları
  • Kurumsal Sayfalar

Eğer sizin de logo tasarımına ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Creto Design ekibi olarak sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

Bizi İnstagram‘da takip etmeyi unutmayın!

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Firmalar İçin Logo Tasarımlarının Önemi

Author

Hakan

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir